Düğünçiçeği


Buttercup / Ranunculus spp. / Düğünçiçeği

 Pozitif yetenekleri: Dissal bir tanima ya da sohrete bagli olmadan, kendine guvenden dogan icsel isigin parlamasi.

Dengesi bozuldugunda: Kendine saygi dusuklugu sebebiyle icsel isigini veya ozgunlugunu deneyimleyememe, algilayamama.

 Ne zaman kullanalim: Düğünçiçeği cicek ozu, ozellikle buyuyen ve ergenlik donemindeki cocuklar icin yararlidir. Eger cocuk herhangi bir sekilde engelliyse ozellikle kullanilir. Düğünçiçeği, egoya baskici olmayan dusuk ozsaygiyi aciga cikarir.  Kisinin kendisinin farkina varmasina ve kendi potansiyellerini asmalarina yardimci olur.

Düğünçiçeği, hayati gecis zamanlarda ( her alanda) yararlidir, ornegin; enerjik ve fiziksel olarak cocukluktan genclige geciste. Bu icteki mutavazi duygularin kisilikte ortaya cikmasi digerleri icin cok onemli olmasa da, kisiligin gelisimi ve olgunlasmasi icin son derece onemlidirler.

Düğünçiçeği cicek ozu, kisisel gerceklesmeye ve onun icsel guzel isigini surdurmeye yardimci olur; boylece kisi, baskalarina baris ve sifa kaynagi olur. Kisinin olgunlasmasi icin gerekli olan aciklik ve ilhami verirken toplumun tamamlayici bir parcasi olmasina da izin verir.

Düğünçiçeği cicek ozu, kisiyi ucan haliya binmis gibi sakin bir teslimeyet saglar. Bireyin icindeki masum ana ozune isler; burasi mutluluk dolu oz sevgidir. Icimizdeki cocugu tedavi ederek bu dunyaya getirdigimiz yaratici kabiliyet hediyelerimizi hatirlatir bize duguncicegi.

 Cakrasi: Solar Pleksus ve Kalp Cakrasi.

Enerjisi: Yardim edebiliriz! Guc, dayaniklilik ve motivasyon yaratiriz. Yeni ozkisiliginize dayaniklilik verir, ozellikle bir gecis/basari/aciga cikmis gercekler sonrasinda. Yeni ozunuze guc katar. Duguncicegi, kisisel oz saygiyi mutavaziligin neseli bilinciyle dengeler.

Melekleri: Bas Melek Ariel: Sizi korumak ve guclendirmek ici iki aslanini da yaninda getirir. Ruzgarla da ilintilidir. Kabalistik inancta Ariel, Kral Solomona  kutsal buyu ve dusunceleri gerceklestirme konularinda yardimci oldugu bilinir. Ariel ayrica su perilerini ve meleklerini gozetir. Dogayi ve hayvanlari korur ve sifalandirir. Eger yarali bir kus gorurseniz, Ariel’i cagirin.

 

                         Bas Melek Jeremiel: Olum sonrasi yasamda hayatimizi inceleyen melektir. Bunu biz yasarken de yapabilir, boylece simdiye kadarki yanlislarimizi gorup  pozitif olarak duzeltmemiz icin firsat tanir. Jeremiel, hayatimizi degistirmek icin bize yardimci olur, bizi guclendirir ve dogru yola yonlendirir. Durugoru; gelecegi onceden gorebilme gibi gorulere ve psisik ruyalarimizi yorumlamamiza yardimci olur.

Feng Shui/ Yer Sifalamasi: Bulundugunuz yerin gecmisten arta kalan enerjilerini dengeler ve serbest birakir. Bireyin enerjisini, bulundugu topragin/yerin enerjisiyle birlestirir.

Olumlu ifadesi: Icimdeki cocugu, dunyaya getirdigim yeteneklerle parlamasi icin serbest birakiyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: