Asit ve Alkalin Besinler Hangileridir?-2-


Alkalin olan her şeyin negatif yükü yoktur. Bu alanda da bazı istisnalar var, örneğin; kalsiyum, sodyum ve potasyum. Bunlar alkalin mineraller oldukları ve bedende de alkalin yapılı oldukları halde pozitif yüklüdürler. Aynı zamanda bazı  alkalin yapılı besinler; turunçgiller gibi doğaları gereği asidik ama bedende geride alkalin bir kül bıraktıkları oldukça yararlı alkalin yapılı olarak ele alıyoruz.  Aynı sebepten ötürü bazı alkalin elementler, süt ve et gibi,  aslında yüksek derecede beden için asidiktir ve oldukça zararlıdır.

Eğer harmonili ve yüksek titreşimli yiyecekler yeme fikrine bağlı kalırsanız, doğal olarak yüksek-alkalinli bir diyete sahip olursunuz.

Yüksek Alkalin

Güneş ışığı

Taze dağ havası

Taze yeşil sebze suyu

Diğer taze ve pişmemiş sebze ve meyve suları

Pişmemiş sebzeler

Tüm filizler

Nötr (her gün yenebilir)

Bütün pişmiş sebzeler

Pişmiş kökler ve nişaştalı sebzeler

Yüksek kaliteli buğdaygiller; darı, quinoa (“kin-wa” okunur, Güney Amerika’da pirinç yerine kullanılır), amarant (Orta ve Güney Amerika’da amarant bitkisinin tohumlarından yapılan bir tür gevrek), kaplıca/kılçıksız buğday, kamut (yüksek proteinli ve ilkel buğday).

Düşük Asit ( düzenli tüketime açık)

Filizlendirilmiş buğday ekmekleri ve diğer bütün ve işlenmemiş tahıllar

Çiğ süt ürünleri

Yüksek Asit ( kaçınılmalı)

Yapay gıdalar

Gıda katkı maddeleri

Nikotin/Sigara

İlaç ve Narkotikler

Kola ve diğer gazlı içecekler

Çevremizin ve teknolojinin fizikselve enerjetik bedenlerimize nasıl da asit yüklediğini biliyor muyuz?

Modern yaşamın sizin doğal güzelliğinizi ve titreşimsel harmoninizi ne kadar etkilediğini öğrendiğinizde şaşırabilirsiniz.

Hiç dağlara çıktığınızda yada havası temiz bir yere gittiğinizde  kendinizi daha iyi hissettiniz mi?  Dağ havassı derinden tazeler, canlandırır ve şifalar. Bunun elektromanyetik bir sebebi vardır: taze hava negatif iyon  yüklüdür ve varlığınızı harmonize ederek kirliliği bizden çeker böylece kendimizi iyi hissederiz.

Tabi ki hepimiz dağlara yakın yaşamıyoruz. Hayatımız şehirlere bağlanmış durumda. Pek çoğumuz yorgun, huysuz ve dengesiz hissediyoruz. Buna şaşırmamalı çünkü insan vücudu taze ve doğru yüklü havada yaşamak için yaratılmıştır. Şimdi kendinizi televizyon yada bilgisayar ekranı önünde hayal edin. O ekran pozitif enerji yüklü ve bu iyonlar üzerinize atlıyor, sağlıklı negatif yüklü  hücrelerinize yapışıyor ve vücudunuzun toplam negatif yükünü azaltıyorlar.

Sürekli pozitif iyonlara maruz kalmak fiziksel semptomlara da yol açıyor. Baş ağrısı örneğin en yaygın semptomlardan biri.  Kronik yorgunluk ve soğuk algınlıkları da yaygın semptomlar arasında.

Bu teknolojik iyonların etkilerini azaltan ve onlarla savaşan araçlarda var. Örneğin Planet Tachyon’un manyetik araçları ve Şifalı taşlar.

Unutmadan geçmeyeyim, gülümsemek ve kahkaha atmak harika bir alkalinazatördür.  Hamam ve saunalarda negatif yüküyle bizim için yararlıdır.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak:

Rose, Natalia. Raw food life force: enter a whole new stratosphere of weight loss, beauty, and health. USA: Harper Collins. 2007
Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: