Nabız Yoklaması


Sıra geldi deneme testlerine…

Şimdi hayvanlarla başlayalım…

Onları seviyor musunuz? Korkuyor musunuz? Aranız nasıl? Size neyi çağrıştırıyor? Düşünün biraz. Neden varlar?

Aralarında bağ kuranlar çok iyi bilirler bir köpek, bir hayvandan fazlasıdır. Onunla yaşayınca anlarsın asıl iletişimi, tanrısal desteğini, ruhani rehberliğini, içsel korumacalığını, yaydığı huzuru ve sevgiyi… Peki ya sokaktakiler?

Konuyu sokaklara indirmeden önce gökyüzünde kısa bir gezintiye çıkalım isterim. Sizlere şamanik hayvan ruhani rehberlerin varlığından haberdar edeyim ve ‘köpek’ ruhani rehberliğinin ne anlamlara geldiğini yabancı bir kaynaktan yararlanarak anlatayım:

‘Köpek’ eğer size bir ruh hayvanı olarak gelirse, yani atalarınız o hayvanın ruhunun rehberliğini size gönderiyorsa ki bu üç kez köpeklerle ilgili bir şeylere rastlama tesadüfüne denk gelebilir, buyrun burdan yakın (doğadan veya hayvandan değil lütfen) Veya başka bir hayvan olabilir bu size rehberlik ettiğini belli etmek isteyen ve böylece beraberce yol alabileceğinizi söyleyen bir mesaja dönüşür bu, okuyana. Farkındalığı ve koruma gücünü hediye eder köpek. Totemi köpek olanlar koşulsuz severler. Eğer Güç hayvanın olarak fısıldarsan ona oyun oynamanın doğallığını hatırlatır. Sormak istediği sorular arasında şunlar var:

-Koşulsuz sevgiyi içtenlikle anlayabilmenin zamanı mı?

-Evde veya işte sürünüzü yönetirken yardıma ihtiyaç duyuyor musunuz?

-Havlamalı mıyım yoksa gerçekten ısırmalı mıyım diye karar vermeye mi çalışıyor musunuz?

Köpeğin ruhu size yardım edebilir ve şunları sembolize eder:

-Macera

-Bağlılık

-Merak

-Sadakat

-Dostluk

-Fedakarlık

-Koruyuculuk

-Sabır

-Gerçeklere ses vermek

-Koşulsuz sevgi

-Bilinç perdesinin ötesini duymak

Köpeğin ruhu kendi bütünselliğini korumanı ve inanmanı tüm nezaketinle hayatı paylaştığın ruhlara sunmanı hatırlatır. Hem hayvan hem de insan ruhlarıyla hatırla! İşte bu bir tür hayvan şifasıdır ve eğer sen kendinle iyi arkadaş olamıyorsan zaten başkalarıyla da olamazsın.

Ama hemen endişelenip üzülme çünkü çaresi var. Bu da senin sınavındır. Tercihlerin sonuçlar yaratır. Şimdi belediye bugün Riva’da kulağı küpeli sokak köpeklerini ‘turistik amaçlı rahatsızlık vermesinler diye’ sokaklardan toplatılıp kötü şartlardaki barınaklara hapsetmek zorunda mıydılar dersiniz? Nasıl hissediyorsunuz? Bir bakın içinize, ondan sonra düşünüp taşının.

Hayvan aktivisti bir öğrencim benimle bu fotoğrafı paylaştı. Ve şunları söyledi:

13582219_901425129969621_1721634975_o-2

“Bu hayvana iğne atıp almadılar. Bıraktılar öylece. Nabzı sıfıra düşüyordu ve ölmek üzereydi. Klinikte kendine zar zor geldi. Kavga ettim bugün telefonda. Yarın sabah barınağa gideceğim köpeklerimin tespiti için.”

İyi ki varsınız!

Kaynak:

Dog Symbolism & Meaning

Özge Şimşek

Not: İki gün içinde sağ kalan köpekler kurtarıldı ve doğalarında ve onlarla ilgilenen güzel insanlarla beraberler. Teşekkürler!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: